Socjolog medycyny, od wielu lat związana z Zakładem Socjologii Medycyny Katedry Epidemiologii i Medycyny Zapobiegawczej Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum.
Obecnie Jej główne zainteresowania koncentrują się na różnych aspektach socjologii starzenia się, takich jak: społeczne determinanty zdrowego starzenia się (healthy ageing), różnicach w jakości życia pomiędzy kobietami a mężczyznami, ze szczególnym uwzględnieniem roli sieci społecznych i wsparcia społecznego oraz szeroko rozumiana przemoc wobec osób starszych (w tym zaniedbanie i samozaniedbanie).
Uczestniczy także w długofalowych badaniach nad społecznymi uwarunkowaniami ryzyka zgonu osób starszych, w tym w okresie pandemii COVID-19. Publikowane prace są oparte o wyniki z międzynarodowych i krajowych programów badawczych, poświęconych tematyce roli czynników społecznych warunkujących stan zdrowia m.in. Breaking the Taboo, Health pro Elderly, Courage In Europe, Ageing Trajectories of Health: Logitudinal Opportunities and Synergies – ATHLOS, Zaniedbanie i samozaniedbanie osób starszych- wyzwania dla opiekunów formalnych i nieformalnych oraz dla profesjonalistów medycznych i społecznych systemu ochrony zdrowia i pomocy społecznej.
Drugim obszarem Jej zainteresowań jest socjologia choroby, w wymiarze teoretycznym, jak i w odniesieniu do badań analizujących zachowania w chorobie i jakość życia chorych po przebytym leczeniu. Dorobek naukowy obejmuje ponad 300 prac oryginalnych.